Ekonomi

Solo Holding ve Hakan Cengiz Hakkında Dolandırıcılık İddiası

30 Ocak’ta İstanbul TEM Otoyolu’nda Solo Holding işvereni Hakan Cengiz ve eşinin kullandığı otomobile motosikletli ve saldırganların yaklaşarak ateş açması sonucu sürücü Muhammet Yaşar yaralandı. Olayın ardından Hakan Cengiz ve işvereni Solo Holding hakkında bazı iddialar ortaya çıktı. Dolandırıldığını söyleyen Salih Karakoç, alacağının bulunduğunu söyleyerek çeklerini tahsil edemediğini, satın aldığı dairenin başkalarına satılmasıyla mağdur edildiğini iddia etti.

“SÖZ VERİLEN DAİRELER TESLİM EDİLMEDİ”

Mağdur olduğunu anlatan Salih Karakoç, Hakan Cengiz ve şirketinin maket ev sattığını, insanları dolandırdığını, hakkını isteyen kişilere küfrettiğini iddia etti. Solo Yatırım Holding’in insanları dolandıracak bir yapıya girdiğini ve teslim edilemeyen dairelerin parasını ödemediğini de belirtti.

“BANKALARDAN ÇEK TAHSİS ETMEDİK”

Saldırı olayının talihsizlik olduğu belirtildi ancak bu olay Hakan Cengiz’i temize çıkarmadı. Cengiz’in mağdurlara Türkiye’deki hiçbir bankadan tahsil edilemeyen euro çekleri verdiği ve ardından Solo Yatırım Holding adına bir protokol hazırlayarak senet düzenlediği tezi ortaya atıldı.

MODELLERDEN KONUT SATIŞI İDDİASI

Mağdurlar, yaptıkları araştırmada Solo Yatırım Holding adına herhangi bir varlık bulamadıklarını söyledi. Bir diğer iddia ise ünlü isimlerin lansmanlara sponsor olduğu, kaba inşaatın tamamlanmasının ardından çalışmaların yavaşlatıldığı ve evlerin maketlerle satıldığı yönünde.

Dolandırıldıklarını söyleyen kişiler, Solo Holding ve Hakan Cengiz adına internet siteleri açarak iddialarını dile getirerek, başkalarının da dolandırılmasını önlemek için bu yola başvurduklarını söyledi.

haberseben.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu